Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Ciekawostki

Słuchacze Aalto Executive MBA mają unikatową możliwość zaliczenia wybranych modułów w Finlandii, Singapurze i Korei Południowej. Jest to efekt funkcjonowania w międzynarodowej sieci programów Aalto University.

Wzrost zarobków u absolwentów MBA! W badaniu portalu Pracuj.pl, partnera platformy www.MBAEvent.pl, na pytanie o przełożenie dyplomu na poziom zarobków absolwenci MBA najczęściej wskazywali wzrost na poziomie od 31 do 50%. Pensje jednej czwartej internautów po studiach są wyższe od 50 do 100%.

Partner Programu Aalto Executive MBA - Aalto University należy do elitarnego grona uczelni posiadających „potrójną koronę” – trzy prestiżowe akredytacje AMBAs, AACSB, EQUIS. Takim wyróżnieniem może poszczycić się tylko 0,4% uczelni na całym świecie.

Słuchacze Programu Aalto Executive MBA uczestniczą w Aalto Executive Summit w Helsinkach, specjalnym projekcie łączącym słuchaczy wszystkich Programów prowadzonych w międzynarodowej sieci Aalto University.

Program klasy profesjonalnej - w tej kategorii uplasowały się studia Aalto Executive MBA WSB w Poznaniu w ratingu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM w 2014 r.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter z informacjami na temat programów MBA w grupie WSB
Program Aalto Executive MBA
w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu
szczególną uwagę zwraca na strategiczne
zarządzanie i przywództwo w środowisku
międzynarodowym.

Barbara Walkowska

Dyrektor Programu Aalto Executive MBA
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem

Wiedza i kompetencje menedżerskie są trwałymi czynnikami wspierającymi przewagę konkurencyjną i powinny być naczelną wartością każdego przedsiębiorstwa. Dlatego moduły zawarte w tym obszarze tematycznym mają na celu dostarczyć nowoczesną wiedzę wszystkim osobom zajmującym się zarządzaniem na średnim i wysokim szczeblu organizacji.

Dzięki poruszanej tematyce uczestnicy mogą:

  • podnieść swoje kompetencje menedżerskie
  • zwiększyć zdolności wprowadzania rozwiązań nowatorskich i doskonalących procesy kierowania
  • udoskonalić umiejętności związane z kształtowaniem ścieżki rozwoju własnego i innych pracowników oraz budowania własnego wizerunku.

Dodatkowo, dzięki temu zestawowi zagadnień zostaną słuchaczom przybliżone podstawowe kategorie problemów związanych z zarządzaniem firmą, a także przegląd wybranych metod i technik zarządzania, kompleksowe zarządzanie jakością zgodne z obowiązującymi wymogami prawa, problematyka etyki biznesu i znaczenie organizacji nieformalnej w zarządzaniu firmą. Kompleksowa gra biznesowa pozwoli przetestować posiadane umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania, a tworzenie indywidualnych lub grupowych projektów zwiększy umiejętności związane z identyfikacją i analizą problemów oraz proponowaniem adekwatnych rozwiązań systemowych i operacyjnych.
 

Moduły obowiązkowe wchodzące w skład tego obszaru

General Management oraz gra kierownicza PROMAR – dr Włodzimierz Wudarzewski, dr Jerzy Jagoda
Strategic Human Resources Management – Anna Sarowska, MBA
Strategic Management – J. Michael Geringer, Ph.D.
Business Law – dr Mariusz Piotrowski
Business Simulations – Michał Błoński  

Moduły do wyboru

Total Quality Management – dr hab. Jacek Łuczak
Business Ethics – David W. Arnesen, Ph.D.
Project Management – Grzegorz Szałajko   

General Management
Moduł ten przybliży uczestnikom Programu problematykę współczesnej organizacji, w aspekcie efektywnego i skutecznego zarządzania. W czasie zajęć słuchacze bliżej zapoznają się z technikami przydatnymi przy podejmowaniu decyzji menedżerskich, takimi jak kształtowanie systemu ocen, analiza wartości, tablice kompetencyjne czy też socjogram. Dzięki licznym przykładom z praktyki będą mogli poznać zarówno cechy charakterystyczne czołowych firm światowych, jak i przyjrzeć się różnym paradoksom współczesnego zarządzania.

Gra Kierownicza PROMAR
W ramach modułu Zarządzanie zaplanowana jest gra kierownicza. W warunkach symulujących rzeczywistość rynkową uczestniczące w niej zespoły rywalizują o najwyższy wynik finansowy wynikający ze sprzedaży produkcji. Gra ma charakter kompleksowy i obejmuje najważniejsze obszary działalności przedsiębiorstwa: zarządzanie marketingiem, finansami, logistyką, produkcją, personelem, zarządzanie strategiczne, zarządzanie kosztami, kształtowanie polityki cenowej, negocjacje, benchmarking, kształtowanie zachowań przedsiębiorczych.

Strategic HRM
Moduł ten umożliwia słuchaczom zdobycie solidnych podstaw zarządzania zasobami ludzkimi, które jest jedną z kluczowych funkcji organizacji. Analizowane są wszystkie jej aspekty, a szczególny nacisk położony jest na najnowsze globalne tendencje w tej dziedzinie oraz na rozumienie HRM w kontekście międzynarodowym oraz kulturowym. Poprzez analizy przypadków i praktyczne przykłady słuchacze poznają zagadnienia dotyczące motywacji i rozwoju zdolności przywódczych.

Strategic Management
Moduł przedstawia zagadnienia dotyczące zarządzania strategicznego, takie jak funkcje i obowiązki kierownictwa oraz problemy dotyczące charakteru i sukcesu przedsiębiorstwa jako całości. Słuchacze poznają złożoność funkcji dyrektora generalnego, która wymaga zarządzania przynoszącego korzyści całej organizacji. Ponadto, słuchacze nabywają umiejętności rozpoznawania i analizowania kluczowych zmiennych środowiskowych i organizacyjnych, które mogą wpływać na wyniki przedsiębiorstwa.

Business Law
Celem modułu jest przedstawienie regulacji prawnych, które w bezpośredni sposób wpływają na praktykę życia gospodarczego. Poprzez liczne przykłady i ćwiczenia słuchacze otrzymają rzetelną i praktyczną wiedzę na temat zawierania i wykonywania umów (prawo cywilne), prawnych podstaw działalności gospodarczej (prawo gospodarcze), organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstwa jako zakładu pracy (prawo pracy).

Total Quality Management
Celem tego modułu jest przedstawienie istoty zarządzania przez jakość jako nowoczesnej koncepcji kierowania. Słuchacze zapoznają się z różnymi aspektami doskonalenia jakości w przedsiębiorstwie, od zmiany podstawowych założeń funkcjonowania firmy po szczegółowe rozwiązania, praktyczne wskazówki i przykłady.

Business Ethics
Celem modułu jest przybliżenie podstaw filozofii i etyki oraz zastosowania zasad etyki w podejmowaniu decyzji. Słuchacze nauczą się lepiej rozumieć środowiska społeczne, w odniesieniu do których pojawiają się zagadnienia moralne związane z biznesem. Podczas zajęć stosowane będą modele etyczne w różnych scenariuszach w celu podjęcia etycznych decyzji. Przedstawione zostaną przykłady przedsiębiorstw, które skutecznie wdrożyły kodeks etyczny. Omawiane będą wyzwania stojące przed firmami działającymi w różnych kulturach. Uczestnicy dowiedzą się też, jak decyzje kierownictwa i pracowników wpływają na odpowiedzialność społeczną korporacji. 

Zapisz się na studia
Executive MBA

Wypełnij krótki formularz i zapisz się na studia
Executive MBA
Wypełnij formularz