Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

Ciekawostki

Partner Programu Aalto Executive MBA - Aalto University należy do elitarnego grona uczelni posiadających „potrójną koronę” – trzy prestiżowe akredytacje AMBAs, AACSB, EQUIS. Takim wyróżnieniem może poszczycić się tylko 0,4% uczelni na całym świecie.

Wzrost zarobków u absolwentów MBA! W badaniu portalu Pracuj.pl, partnera platformy www.MBAEvent.pl, na pytanie o przełożenie dyplomu na poziom zarobków absolwenci MBA najczęściej wskazywali wzrost na poziomie od 31 do 50%. Pensje jednej czwartej internautów po studiach są wyższe od 50 do 100%.

Słuchacze Aalto Executive MBA mają unikatową możliwość zaliczenia wybranych modułów w Finlandii, Singapurze i Korei Południowej. Jest to efekt funkcjonowania w międzynarodowej sieci programów Aalto University.

Program klasy profesjonalnej - w tej kategorii uplasowały się studia Aalto Executive MBA WSB w Poznaniu w ratingu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM w 2014 r.

Słuchacze Programu Aalto Executive MBA uczestniczą w Aalto Executive Summit w Helsinkach, specjalnym projekcie łączącym słuchaczy wszystkich Programów prowadzonych w międzynarodowej sieci Aalto University.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter z informacjami na temat programów MBA w grupie WSB

Organizacja programu

Zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym. Zjazdy odbywają się raz
w miesiącu w siedzibie WSB, w piątki od 16.00 do 21.00,
a w soboty i niedziele od 9.00 do 16.00.

Jeden zjazd w pierwszym roku nauki połączony jest z wyjazdem integracyjnym całej grupy. Wówczas zajęcia są przeprowadzane poza siedzibą Uczelni, w okolicy Poznania. Uczelnia pokrywa koszty związane z organizacją, noclegami i wyżywieniem uczestników.
Międzynarodowy program wymiany słuchaczy umożliwia zainteresowanym uczestnikom Programu Executive MBA zaliczanie wybranych modułów za granicą: w Helsinkach, w Singapurze lub w Seulu.

Nowoczesne metody dydaktyczne

Metody dydaktyczne wykorzystywane w Programie Executive MBA kładą nacisk na interakcję i aktywny udział słuchaczy. Nauczanie przybiera różne formy: wykładów, dyskusji w grupach, analizy przypadków, testów, symulacji, prezentacji. Uczestników zachęca się i wymaga się od nich odniesienia wiedzy akademickiej do ich obecnej pracy. Zapewnia to dynamiczny proces nauczania. Oceniany jest także aktywny udział studentów w zajęciach.

W ramach Programu słuchacze opracowują, indywidualnie lub grupowo, projekty w oparciu o dane własnej firmy bądź inne, zebrane przez słuchacza, takie jak: audyt personalny, ocena sytuacji konkurencyjnej przedsiębiorstwa, analiza kondycji finansowej firmy czy opracowanie strategii marketingowej produktu.

Materiały dydaktyczne

Podczas zjazdu każdy uczestnik Programu otrzymuje bez dodatkowej opłaty segregator z kompletem materiałów dydaktycznych. Materiały te, przygotowywane przez wykładowców, dostosowywane są do specyfiki prowadzonego tematu. Materiały zawierają zawsze CV wykładowcy, zasady zaliczenia oraz, w zależności od przedmiotu, autorskie opracowanie wykładowców, konspekty, zadania i przykłady do samodzielnego rozwiązania, studia przypadku, materiał teoretyczny, akty prawne, ankiety oraz testy. Specjalnie dla potrzeb dydaktycznych studiów Executive MBA stworzony został fachowy księgozbiór, zawierający pozycje zalecane przez wykładowców zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Opiekunowie Programu

Dzięki wsparciu opiekunów Programu uczestnicy mają zagwarantowane komfortowe warunki kształcenia. Słuchacze w każdej chwili mogą liczyć na pomoc:

  • dr Renaty Krzykały-Schaefer, Dyrektora Akademickigo Programu
  • Barbary Walkowskiej, Dyrektora Programu, odpowiedzialnej za organizację zajęć
  • Ewy Kryszak - Pracownika Biura Programu

Jak wyglądają zajęcia?

Typowy moduł składa się z następujących etapów:

Etap I: Przygotowanie do zajęć
Przed zajęciami uczestnicy Programu otrzymują pakiet materiałów dydaktycznych. Daje to możliwość zapoznania się z tematyką modułu oraz przygotowania pracy wstępnej.

Etap II: Udział w zajęciach
Obecność na zajęciach jest obowiązkowa. Zajęcia weekendowe w kompleksowy sposób łączą:

  • naukę przez kontakt bezpośredni z wykładowcą ekspertem
  • intensywną współpracę i udział w zadaniach grupowych
  • uczestnictwo w dyskusjach podczas zajęć
  • możliwość zaprezentowania siebie i własnych doświadczeń na forum grupy.

Wśród stosowanych metod nauczania znajdują się m.in.: wykłady, analizy przypadków, prezentacje indywidualne i grupowe, warsztaty i ćwiczenia, gry symulacyjne i komputerowe, testy osobowości, dyskusje, konsultacje indywidualne.

Etap III: Zaliczanie modułu
Każdy moduł kończy się pisemną pracą zaliczeniową o charakterze praktycznym. Kryteria zaliczenia określają poszczególni wykładowcy na początku zajęć z danego modułu. Pod uwagę mogą oni brać m.in. aktywność na zajęciach, prezentacje samodzielne i grupowe, raporty dotyczące pracy grupowej, pisemne analizy studium przypadku, testy do samodzielnego rozwiązania, prace pisemne słuchaczy.

  • Obecność na zajęciach jest obowiązkowa. W wyjątkowych przypadkach uczestnik może być zwolniony z części zajęć pod warunkiem jak najszybszego zawiadomienia organizatorów na piśmie.
  • System ocen na studiach jest zgodny z międzynarodowym systemem A, B, C, F. Ocena F odpowiada niezaliczeniu modułu.
  • Słuchacze, którzy nie zaliczą danego modułu, mogą to uczynić razem z uczestnikami kolejnej edycji studiów.

 

Zapisz się na studia
Executive MBA

Wypełnij krótki formularz i zapisz się na studia
Executive MBA
Wypełnij formularz